fbpx

מרכז אוראסיס לרפואת עיניים | ד"ר עורואה נאסר MD MPH

ביטוח_ישיר
מגדל
מנורה
ביטוח 2

ניתוח לייזר להסרת משקפיים

בניתוח לייזר להסרת משקפיים, מתוקנת בעיית הראייה בעין עצמה (במישור הקרנית) על ידי שימוש בלייזר מיוחד ואמין שמעצב את פני הקרנית מחדש. בצורה זו ניתן לקבל ראיה ברורה וחדה ללא צורך במשקפיים או עדשות מגע. אחרי הניתוח, המטופלים לא רק פטורים מהמשקפיים או עדשות המגע אלא גם מכל העלויות, אמצעי הזהירות והאחזקה של כל מה שקשור למשקפיים או לעדשות מגע.

סוגי הניתוחים

ישנם מספר סוגים של ניתוחי לייזר להסרת משקפיים. ביקור במרפאת ד״ר נאסר לבדיקת התאמה (חינם לאלו שמתחת לגיל 50) תעזור לכם להבין את הסוגים השונים ולבדוק אם אתם מתאימים לניתוח לייזר להסרת משקפיים. ד״ר נאסר יעזור לכם לבחור בניתוח המתאים ביותר עבורכם, וזאת על בסיס סוג וחומרת בעיית המשקפיים, בריאות העין, עובי הקרנית, היסטוריה אישית ומשפחתית, עבודה, הרגלים, תחביבים וציפיות.

  • פימטוסיקונד-לאזיק (Femto-Second LASIK): בניתוח פימטו-לאזיק, יוצרים מתלה של רקמת הקרנית החיצונית באמצעות לייזר פימטוסיקונד (Femto-Second) וללא שימוש בסכיני ניתוח או להבים. לאחר מכן, שאר רקמת הקרנית מעוצבת מחדש באמצעות לייזר אחר ואז המתלה מוחזר למקום. ד״ר נאסר לא משתמש בשום סכין או מחט לביצוע הניתוח. במקום זה, הוא משתמש בלייזר פימטוסקונד ליצירת המתלה. היתרונות של פימטו-לאזיק הם: החלמה מהירה מאוד (תוך 24 שעות), דיוק ושליטה גבוהים, תוצאות מצוינות, ללא כאבים, ושימוש קצר טווח בטיפות לאחר הניתוח. ייתכן מעט מאוד, אם בכלל, רגישות לאור ואי נוחות קלה לכמה ימים. 
  • סמייל (SMILE): בניתוח סמייל, רקמה דקה מאוד בצורת דיסקה מתוך הקרנית, מעוצבת ונחתכת ע״י לייזר פימטו (Femto) וללא שימוש בסכיני ניתוח או להבים. לאחר מכן הדיסקה מוצאת מבטן הקרנית דרך חתך קטן. החתך הקטן בצורת סמיילי, נתן לניתוח את שמו. ד״ר נאסר לא משתמש בשום סכין או מחט לביצוע הניתוח. במקום זאת, הוא משתמש בלייזר פימטו ליצירת הדיסקה והחתך הקטן. יש יתרונות רבים לניתוח סמייל כמו החלמה מהירה מאוד (תוך 24 שעות), דיוק ושליטה גבוהים, תוצאות מצוינות, ללא כאבים ושימוש קצר טווח בטיפות לאחר הניתוח. ייתכן מעט מאוד, אם בכלל, רגישות לאור ואי נוחות. 

 

  • פי.אר.קי וטראנס פי.אר.קי (PRK and Trans-PRK): בניתוח פי.אר.קי וטראנס פי.אר.קי, נעשה שימוש בלייזר לעיצוב הקרנית מחדש אך אין יצירת מתלה או דיסקה. במקום זה, בניתוח פי.אר.קי, רקמת האפיתל החיצונית בקרנית מוסרת כדי לאפשר ללייזר להגיע לבטן הקרנית. בטראנס פי.אר.קי. האפיתל לא מוסר והלייזר מופעל ישירות לבטן הקרנית, אך האפיתל יורד עם סיום הניתוח. האפיתל יצמח בחזרה תוך שלושה עד חמישה ימים בממוצע. עקב כך, ומאחר שלוקח לאפיתל כשבוע להחלים לגמרי, יכולים להופיע כאבים, דמעת ורגישות לאור וראיה ירודה במהלך השבוע הראשון. בנוסף יש תקופה בה נטפל באמצעות טיפות עיניים לאורך כמה חודשים על מנת להבטיח החלמה מיטבית. עדשת מגע מונחת על העיניים בשבוע הראשון לאחר הניתוח להפחתת הכאבים. בדרך כלל המטופלים מתחילים לראות טוב לאחר שבוע והתוצאות הן טובות מאוד. 

מה התהליך לאחר בדיקת ההתאמה?

לאחר בדיקת ההתאמה, במידה והינך מתאים לניתוח לייזר להסרת משקפיים, אתה תקבל הסבר מפורט על ידי ד”ר נאסר בגין הניתוח המתאים עבורך, תהליך הניתוח, תהליך הריפוי, סיכויי הצלחה, סיכונים וסיבוכים. לאחר מכן, תקבל הנחיות לפני ואחרי הניתוח על ידי אחות המרכז.

מה התהליך ביום הניתוח?

בעת הגעתך למרכז הניתוחים, הינך מתבקש למסור את פרטיך בקבלה. תעבור שוב בדיקת אופטומטריסט ומיפוי קרנית. בנוסף לכך, תתבצע שיחה חוזרת עם ד”ר נאסר לפני התחלת הניתוח. בהמשך תועבר לחדר הניתוח בו יבוצע הניתוח. הניתוח עצמו לא אורך זמן רב, זמן ההכנה הוא כמה דקות לכל עין ומשך הטיפול בלייזר הינו כמה שניות לכל עין. בתום הניתוח תועבר לחדר המתנה ובהמשך תשוחרר על ידי ד”ר נאסר לאחר קבלת הסבר מפורט על אופן השימוש בטיפות לאחר הניתוח. חשוב לציין שלא נחבוש לך את העיניים ותוכל לחזור הביתה מיד לאחר הניתוח.

האם ניתוח הלייזר כואב?

השיטות של ניתוחי הלייזר להסרת משקפיים שמבוצעות על ידי ד”ר נאסר הן מהמתקדמות ביותר. ברוב המקרים אין כאבים ואין סבל מהניתוח עצמו, בניגוד למה שידוע על ניתוחי לייזר. כמובן שהכאב הוא מדד סובייקטיבי ואינדיבידואלי אך רוב המטופלים שעברו ניתוח אצל ד”ר נאסר לא חווו כאב כלל.

סוגי ניתוח לייזר להסרת משקפיים
דילוג לתוכן